KM Viltspår 2019
Pris
1. J SEVCH Lilla Solbackens Isak äg. Göran Hagman
1 ökl HP
2. SEJCH SEUCH SEVCH Bergmossens Qubik äg. Stig Thunberg
1 ökl
3. J SEVCH Doverdalens Wilbur äg. Curt Carlsson
1 ökl
4. SEVCH Haddebos Jenny äg. Roland Karlsson
1 ökl
5. J SEVCH Härads Åckra äg. Bo o Naima Malmberg
0 ökl
6. SEJCH Nattslagets Sauer äg. Marcus Dahlström
0 ökl
7. SEJCH SEUCH River Race Scilla äg. Denny Andersson
0 ökl
KM Viltspår 2018
Pris
1. SEJCH SEUCH SEVCH Bergmossens Qubik äg. Stig Thunberg
1 ökl
2. SEVCH Lilla Solbackens Isak äg. Göran Hagman
1 ökl
3. SEVCH Härads Åckra äg. Bo o Naima Malmberg
2 ökl
4. J SEUCH SEVCH Bjevas Miss-Sally äg Thomas Ekman
2 ökl
5. J SEVCH Doverdalens Wilbur äg. Curt Carlsson
0 ökl
Ordinarie viltspår 2017
Pris
1. Modus Vivendis Lov Is Gold SE 20037/2016 (Labrador Retriver)
1 ökl
2. Mellargus Excellent Exotia SE 14282/2016 (Labrador Retriver)
1 ökl
3. Antefa`s Xerox SE 36065/2015 (Faraohund)
1 ökl
4. Härads Åckra (Wga) SE 20216/2016 (Drever)
1 ökl
5. J SEVCH Doverdalens Wilbur SE 58229/2012 (Drever)
1 ökl
Ordinarie viltspår 2016
Pris
1. SEVCH Katy wom Kyffhäuser äg. Kenth Eriksson (Bayersk viltspårhund)
1 ökl
2. J SEVCH Ackers Undra äg. Bengt Hettman (Drever)
1 ökl
3. Gyllene Tosseús My Fair Lady äg. Birgitta Stenström (Golden Retriver)
1 ökl
4. Ginger Cake The World Not Enough äg. Anneli Holmgren (Flatcoated Retriver)
1 ökl
5. SEVCH Peffes Karisma Per-Elis Forslund (Tax)
1 ökl
6. Bergmossens Qubik äg. Stig Thunberg (Drever)
1 ökl
7. J Mac äg. Urban Widholm (Drever)
1 ökl
8. J SEVCH Doverdalens Wilbur äg. Curt Carlsson (Drever)
1 ökl
9. Goldmaster´s Goldilock äg. Birgitta Stenström (Golden Retriver)
3 ökl
Ordinarie viltspår 2015
Pris
1. J Ackers Undra äg. Bengt Hettman
1 ökl HP
2. SEJCH SEUCH SEVCH Edhälls Wicko II äg. Stig Thunberg
1 ökl
3. SEVCH Katy wom Kyffhäuser äg. Kenth Eriksson
1 ökl
4. SEVCH Peffes Karisma Per-Elis Forslund
1 ökl
5. J SEVCH Doverdalens Wilbur äg. Kurt Carlsson
1 ökl
6. Gråsidingens Dexter äg. Max Israelsson
1 ökl
7. Skörninge Sky Tullip äg. Thomas Eklöf
1 ökl
8. Hovrikets Thomas Fersen äg. Thomas Eklöf
2 ökl
9. J SEUCH SEVCH Bjevas Miss-Sally äg. Thomas Ekman
3 ökl
10. J SEUCH SEVCH Näsnarens Fanny äg. Roland Karlsson
3 ökl
11. J SEVCH Änglands Lava äg. Adam o Maria Anduri
0 ökl
12. J Städjans Astrid äg. Bo o Naima Malmberg
Avbröt
12. Arrak äg. Peter Alnered
Avbröt
Ordinarie viltspår 2014
Pris
1. SEJCH SEUCH SEVCH Edhälls Wicko II äg. Stig Thunberg
1 ökl
2. J Doverdalens Wilbur äg. Kurt Karlsson
1 ökl
3. SEVCH Städjans C Mimmi äg. Anette Larsson Fredriksson
1 ökl
4. SEVCH Peffes Karisma äg. Per-Elis Forslund
2 ökl
5. Skrållan äg. Thomas Eklöf
2 ökl
6. Hovrikets Thomas Fersen äg. Thomas Eklöf
2 ökl
7. J SEVCH Sjöstens Linus äg. Göran Hagman
3 ökl
8. Lökkas Dina äg. Adam o Maria Anduri
0 ökl
9. J Städjans Astrid äg. Bo o Naima Malmberg
0 ökl
Ordinarie viltspår 2013
Pris
1. SEVCH Peffes Karisma äg. Per-Elis Forslund
1 ökl HP
2. SEJCH SEUCH SEVCH Edhälls Wicko II äg. Stig Thunberg
1 ökl
3. Hovrikets Thomas Fersen äg. Thomas Eklöf
1 ökl
4. J Städjans Astrid äg. Bo o Naima Malmberg
1 ökl
5. SEVCH Bjevas Miss-Sally äg. Thomas Ekman
2 ökl
6. Stjärnglimtens Troy äg. Helene Ek
3 ökl
Ordinarie viltspår 2012
Pris
1. J SEVCH Näsnarens Fanny äg. Roland o Birgit Karlsson
1 ökl
2. LPI SEVCH NOVCH Goldmasters Matisse äg. Sonia Pettersson
1 ökl
3. SEVCH Bjevas Miss-Sally äg. Thomas Ekman
2 ökl
4. J SEVCH Edhälls Wicko II äg. Stig Thunberg
2 ökl
5. Stjärnglimtens Troy äg. Helene Ek
3 ökl
6. SEVCH Peffes Karisma äg. Per-Elis Forslund
3 ökl
7. J Städjans Dalle äg. Håkan Larsson
0 ökl
8. J Städjans Astrid äg. Bo o Naima Malmberg
0 ökl